• Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wiśniowej
  • 172775016 - sekretariat Zespołu
    172776777- sekretariat Przedszkola

Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023

Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji znajdą Państwo w menu po lewej stronie- "O naszym przedszkolu", zakładka "Rekrutacja 2022/2023"

Aktualności

• 7 czerwca 2022 r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Zagrody ,,Szmer’’ w Godowej. Celem naszej wyprawy była wspólna zabawa, zdobywanie wiedzy proekologicznej oraz nabywanie nowych umiejętności. W trakcie pobytu w zagrodzie na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z pracą farmera, poznały budowę ula i zasady hodowli pszczół. Zobaczyły niektóre zwierzęta hodowlane na wsi (konie, kozy, owce, króliki) oraz uczestniczyły w ich karmieniu. Szczególną atrakcją okazała się jednak przejażdżka bryczką oraz pociągiem kołowym na terenie zagrody. Wiele radości sprawiło dzieciom również sadzenie pomidorów i lepienie z gliny. Własnoręcznie posadzone pomidorki oraz gliniane kotki dzieciaki zabrały na pamiątkę do swoich domów. Dzieci także mogły pobawić się na wyjątkowym drewnianym placu zabaw. Dzień wycieczki był pełen wrażeń i na pewno na długi czas zapadnie w pamięci naszych przedszkolaków.

• „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Dzień Dziecka to dzień pełen uśmiechów, zabaw i niespodzianek. W naszym przedszkolu tego dnia na dzieci czekało moc atrakcji. Były zabawy, tańce, słodki poczęstunek: fontanna czekoladowa oraz wata cukrowa i wiele innych niespodzianek.

Wszystkim dzieciom jeszcze raz życzymy uśmiechu i radości oraz wielu pogodnych dni.

• 20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół, dlatego temat ich roli w życiu człowieka poruszaliśmy na zajęciach z naszymi przedszkolakami. Dzieci obejrzały film edukacyjny oraz bajkę o pszczołach, dowiedziały się jak powstaje miód, kto to jest pszczelarz, a także próbowały odpowiedzieć na pytanie jaką rolę w życiu człowieka odgrywają te pożyteczne owady. Dzieci pogłębiły swoją wiedzę przyrodniczą i ekologiczną oraz posmakowały pysznego miodu. To był wspaniały dzień. Zajęcia urozmaiciły zabawy ruchowe, a na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną.

Aktualności

• Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wiśniowej